Blog

Svadobný dar: Buďte originálni!

Vtipný, užitočný, zážitkový, peňažný a ďalšie…

Aj takú podobu môže svadobný dar mať. Svojím výberom nechceme nič pokaziť ani zostať v hanbe. Kúpiť za každú cenu niečo, len aby sa nepovedalo, býva často krokom vedľa. Darovať hlúposť, ktorú si novomanželia vybalia zo zabudnutej krabice pri veľkej domovej prehliadke po dvadsiatich rokoch a pri tom si spomenú v tej chvíli práve na vás… To nechcete. Rovnako ako keď sa nechcete pripísať na zoznam svadobčanov, ktorí im darovali štvrtú z piatich obedových súprav či príborov. Z toho budú reálne využívať aj tak jednu a tú istú dokola. Tadiaľto asi cesta nevedie.  

_________________________________________________________________________________________________________

Vedeli ste, že

existuje akási etiketa svadobných darov, čo áno a čo nie? V niektorých krajinách máte dokonca čas poslať novomanželom darček aj rok po svadbe. Prečo? Pretože jeden rok je zároveň čas, kedy sú novomanželia ešte stále novomanželmi. V našich končinách sa však svadobné dary zvyknú dávať na perkách, teda vo večer pred samotným svadobným dňom. Ak sa ich nezúčastníte, môžete darček poslať ešte skôr poštou alebo aj osobne.  

Ak chcú svadobní hostia darovať peniaze, väčšinou ich darujú aj priamo pri gratulácii po svadobnom obrade v obálke spolu so svadobným blahoželaním. Hoci peniaze nie sú sami o sebe originálnym svadobným darom, dajú sa darovať tiež originálnym spôsobom. Dajte si napríklad záležať na peknej či vtipnej gratulačnej karte.  

Výhodou pre vás ako svadobného hosťa je, keď majú novomanželia zoznam želaných a vítaných darčekov vopred pripravený. Vtedy skutočne nemáte čo pokaziť. Je to stávka na istotu pre vás aj novomanželov. Ak je však pre vás zoznam svadobných darov príliš strohý, formálny alebo možno aj hypermoderný a o polovici vecí ani neviete na čo slúžia, choďte vlastnou cestou, riaďte sa intuíciou, čo by sa im mohlo hodiť alebo páčiť. Prípadne čo by splnilo účel a slúžilo ako skutočne milá spomienka na vás aj po rokoch. Na druhej strane, ak sa budete držať zoznamu, viete byť tiež originálni. Hmotnú vec, o ktorú majú novomanželia záujem môžete darovať v retro, modernom alebo inom duchu, o ktorom viete, že novomanželia preferujú v osobnom živote. Je však veľa snúbencov, ktorí takýto zoznam skutočne nemajú a vy nechcete byť len ďalší v poradí, ktorý daruje peniaze. Hoci ako sme spomenuli vyššie, aj tie viete darovať originálne.  

Svadobný dar nemusí byť ani extra veľký, ani extra drahý, aby splnil očakávania novomanželov.  Ak však chcete byť tento rok originálny, trocha sa potrápte a buďte kreatívni. Darujte hmotný dar, ktorým novomanželom vyrazíte dych a zostaneme v ich spomienkach. Čo tak darček od srdca? Niečo emotívne, čo ich chytí za srdce, krásna pamiatka na ich svadbu, ktorú si s potešením prinesú do svojho domova, aby im spríjemňovala interiér a vyčarovala úsmev na tvári pri príchode z práce domov? Láska ako hlavná téma pri výbere svadobného daru rozhodne nie je krokom vedľa. Predovšetkým pri romantikoch máte vyhraté. Za originálne možno považovať aj generačné svadobné dary, ktoré môžu dediť ešte aj ich deti. Verte či nie ale práve generačné dary sú aktuálnym trendom posledných rokov. Niečo nadčasové a kvalitné, čo bude trendy aj ďalších 30 rokov. Darovať novomanželom ako svadobný dar niečo, čo bolo napríklad súčasťou vášho domova aj života celé roky, to nie je len originálne, ale dokonca veľmi osobné, nemyslíte? A čo je už osobnejšie než práve ich veľký, svadobný deň?  

Blog

Mohlo by vás zaujímať

1. júna, 2022

Tradície na svadbách - áno alebo nie?

Svadobné tradície kedysi ako spôsob zaisťovania si lásky a plodnosti, ale aj ochrana pred zlými duchmi. Dnes ako taká plejáda úsmevných aj vážnejších maličkostí, vďaka ktorým bude váš deň ešte viac nezabudnuteľný. Verte či nie, neobídu ani tú najmodernejšiu nevestu.

Čítať viac

29. decembra, 2021

Ako požiadať ženu o ruku?

Spôsobov je veľa, no netreba si idealizovať ani mužov, bez urážky, milí páni. Nie všetci sú práve romantickí hrdinovia zo zamilovaných filmov a nakoniec sa spravidla vždy niečo pokazí. No našťastie, dokonalá žiadosť o ruku nemusí byť bez chyby, aby dokonalou naozaj aj bola. Posúďte sami...

Čítať viac